Ptaśnikowy regulamin

Przed dokonaniem rezerwacji prosimy o zapoznanie się z regulaminem. Dokonanie rezerwacji jest równoznaczne z akceptacją poniższego regulaminu.


Rezerwacje i płatności

Prosimy o wcześniejszą rezerwację terminu i apartamentu. Aby potwierdzić wstępną rezerwację, należy wpłacić zadatek: w wypadku pobytu dłuższego niż 5 dni 30% kosztu noclegów, w wypadku pobytu krótszego niż 5 dni 50% kosztu noclegów. Pozostałą część należności za pobyt pobieramy w dniu przyjazdu. Jeśli pobyt zostanie odwołany do 30 dni przed terminem przyjazdu, oddajemy cały zadatek, przy odwołaniu w krótszym terminie - zadatek jest bezzwrotny.

W przypadku wcześniejszego wyjazdu, niż w zarezerwowanym przez Was terminie, należność za całość pobytu nie ulega zmianie.

Zadatek powiększony o 100% jest zwracany w całości w przypadku, gdy nie dojdzie do realizacji usługi z naszej winy.

Pobyt w Ptaśniku

Doba rozpoczyna się o godz. 16.00, a kończy dnia następnego o godz. 12.00. Jeżeli chcecie przyjechać lub wyjechać w innych godzinach, prosimy o wcześniejsze poinformowanie nas. Dostosujemy się w miarę naszych możliwości.

Standardowy minimalny pobyt: 2 dni.


Bardzo ważna jest dla nas i dla naszych sąsiadów cisza nocna od 22:30 do 6:00.


W budynku i apartamencie prosimy bezwzględnie nie palić.


Przed wyjściem z apartamentu prosimy o zamknięcie okien, wyłączenie światła i wszelkich urządzeń elektrycznych.

Goście odpowiadają materialnie za wszelkie uszkodzenia oraz zniszczenia powstałe z ich winy lub z winy ich podopiecznych i zwierzaków.

W dniu zakończenia pobytu Gość zdaje apartament oraz klucze gospodarzowi. Opłata za zgubienie klucza – 50 złotych.


Zwierzęta mogą przebywać na terenie Ptaśnika, po wcześniejszym zgłoszeniu podczas rezerwacji. Za pupila pobieramy opłatę w wysokości 20zł/doba oraz kaucję 300zł. Prosimy o zachowanie czystości po swoich pupilach. Prosimy, aby Wasze zwierzaki spały we własnych legowiskach, a nie na łóżkach z pościelą. W razie potrzeby oferujemy kocyk dla zwierzaka.

Prosimy o niepozostawianie zwierząt samych w apartamencie. W naszym domu mieszka Sonia - pies odratowany z łańcucha. Jest wrażliwa, wiele przeszła u poprzednich właścicieli, prosimy zatem o wyrozumiałość. Towarzyszy jej szalony szczeniak Skrobek oraz kotki Gizela i Chrupka.

Prosimy naszych Gości o przestrzeganie porządku obowiązującego na kwaterze i do użytkowania wszystkich pomieszczeń zgodnie z ich przeznaczeniem.


Wskażemy Wam miejsce postoju samochodu, ale nie ponosimy odpowiedzialności za jego bezpieczeństwo i szkody wyrządzone przez osoby trzecie.


Rodzice pilnują swoich pociech i ponoszą odpowiedzialność za ich bezpieczeństwo.


Rozpalanie ogniska bez naszej zgody jest zabronione.


Uwaga – gorąca woda pod prysznicem jest bardzo gorąca!


Sprzątanie apartamentu ustalamy indywidualnie z gospodarzami w dniu przyjazdu (dotyczy pobytu dłuższego niż 3 dni.)


Zachęcamy do zabrania ze sobą kapci/obuwia zmiennego - przydadzą się szczególnie wtedy, gdy za oknem króluje błoto lub śnieg.


Ze względów ekologicznych nie zmieniamy ręczników na świeże automatycznie i regularnie, dlatego prosimy o zgłaszanie takiej potrzeby.


Prosimy o nie wyrzucanie do sedesu żadnych śmieci – jedynie do kosza.


Osobom pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, zachowujących się agresywnie gospodarz ma prawo wymówić pokój w trybie natychmiastowym bez zwrotu dokonanych wcześniej opłat.


Posiłki

Oferujemy dwa posiłki: śniadanie (40 złotych) i obiadokolację (80 złotych – zupa, drugie danie, deser, kawa/herbata).


Do posiłków w wersji wegańskiej doliczamy 25% od ceny regularnej.


Prosimy o wcześniejszą rezerwację posiłków.


Śniadania serwujemy w godzinach 8:00-9:30, obiadokolacje - 16:00-19:00. Dokładne pory posiłków ustalamy indywidualnie po przyjeździe. W szczególnych przypadkach istnieje możliwość zmiany godzin. Nie serwujemy obiadokolacji w niedziele.


W apartamencie jest aneks kuchenny, lecz nie ma w nim możliwości gotowania.


***


Służymy wyjaśnieniami oraz radą we wszystkich spornych kwestiach dotyczących regulaminu i prosimy o jego przestrzeganie. Życzymy miłego wypoczynku.

Magda&Marek